Rozwój dziecka

Metoda Montessori

Metoda Montessori

Metoda Montessori wywodzi się od najpewniej Ci znanej – Marii Montessori. Jeżeli jesteś jednak młodym rodzicem, który chce dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zabawki mogą wpłynąć na rozwój Twojego dziecka – jesteś we właściwym miejscu!

Kilka ciekawostek, które przeczytasz poniżej z pewnością pomogą odpowiedzieć na trudne pytania, jakie rodzą się na każdej początkowej ścieżce rodzicielstwa. Jeśli więc chcesz zadbać o przyszłość swojego dziecka i mieć wpływ na to, na kogo kiedyś wyrośnie – metoda Montessori zapewni mu z pewnością odpowiedni rozwój!

Historia Metody Montessori

Nie będę Ci opisywała całej historii metody Montessori, ponieważ nie każdy się historią interesuje. Nie mniej jednak, kilka podstawowych szczegółów jest naprawdę ważnych i wartych Twojej uwagi! Sama autorka metody, Maria Montessori była włoską lekarką, którą zyskała wieloletnie doświadczenie, w pracy z dziećmi różnych narodowości. Najważniejszym faktem jest to, że poświęciła swoje życie, by w pełni odkryć wszystkie potrzeby małego dziecka.

Właśnie z tą myślą, powstała metoda Marii Montessori – czyli metoda, która kładzie nacisk na odpowiedni rozwój dziecka. Najważniejsze jednak w tym wszystkim było to, by zabawę zamienić w naukę. Właśnie tutaj, Maria Montessori wskazała, jak ważny jest wybór zabawek dla Twojego dziecka. Jeżeli teraz zadajesz sobie pytanie dlaczego, to już śpieszę z odpowiedzią!

Zabawki jakie wybierzesz dla swojego dziecka, mają tradycyjnie dostarczyć maluchowi zabawę, ale również wpłynąć na jego rozwój. Mowa tutaj o wszelkim rozwoju zdolności merytorycznych, zmysłowych, jak i poszczególnych talentów dziecka. Metoda Montessori to nie tylko dobra zabawa dla dziecka, ale także spora oszczędność dla rodzica. Ku przewodniej myśli tej metody, dziecko powinno posiadać po jednej zabawce z każdego rodzaju. Dzięki temu rodzic zapewni dziecku ład i porządek w pokoju, wpływając tym samym na jego wewnętrzny rozwój!

Zalety metody Marii Montessori

W ofercie producenta, który wychodzi naprzeciw metodzie Montessori, możesz zetknąć się z najlepszymi materiałami, z jakich produkowane są zabawki dla Twojego dziecka. Dzięki temu, możesz zapomnieć o hałaśliwych, twardych i niebezpiecznych dla maleństwa przedmiotach! Jeżeli tylko zdecydujesz się na zabawki edukacyjne, które od samego początku będą miały wpływ na rozwój inteligencji Twojego dziecka, możesz być pewna, że malec w przyszłości Ci za to podziękuje.

Ważne przecież jest, by od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka, mogło się ono w pełni prawidłowo rozwijać. Jeśli więc chcesz, by Twoje dziecko spróbowało w dzieciństwie wszystkiego – zdecyduj się na zabawki z kategorii metody Marii Montessori, która z pewnością przyniesie znaczące rezultaty Twojemu maleństwu!

Różnorodność zabawek w metodzie Montessori

Idąc za przewodnią myślą Marii Montessori, jak wspominałam wcześniej, ważne jest by dziecko posiadało jedną zabawkę z każdego rodzaju. Właśnie dlatego masz do wyboru naprawdę szeroką ofertę tychże edukujących zabawek. Metoda Montessori wpływa na rozwój dziecka już od pierwszych chwil jego życia. Aby o to zadbać, możesz wybrać przygotowane z wielką dbałością zabawki dla niemowląt – sensoryczne, bądź drewniane. Są one w pełni bezpieczne, przez co możesz być spokojna o swoje maleństwo.

Z tej naprawdę dużej oferty, możesz wybrać różnego rodzaju książeczki, czy pluszowe układanki. Jedno jest pewne. Z zabawkami z metody Montessori, możesz wpłynąć od pierwszych dni życia swojego dziecka na jego dalsze losy!

Wielce prawdopodobne, że dzięki takiej zabawce odkryjesz u swojego dziecka jakiś spektakularny talent, bądź inną, równie zaskakującą cechę kreatywności. Jeżeli więc jesteś odpowiedzialnym rodzicem, który za wszelką cenę stawia na prawidłowy rozwój swojego dziecka – z metodą Montessori możesz być pewna, że robisz wszystko, by odkryć u malucha jego ukryte zdolności i talenty oraz pomóc mu w rozwoju!