Rodzicielstwo

Nosidełka Tula – instrukcja obsługi

Decydując się na potomstwo chcesz zapewnić swojemu maluszkowi bezpieczeństwo. Wybierając nosidełko Tula nie będziesz już musiała zabierać ze sobą ciężkich i niewygodnych wózków spacerowych. Wykonane są one z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu Twoje dziecko będzie czuło się w nim bezpiecznie i komfortowo. Każde nosidełko ma dwie opcje noszenia, z przodu i z tyłu.

Noszenie z przodu

Korzystanie z nosidełek Tula znacząco wpływa na wygodę i bezpieczeństwo malucha podczas noszenia. Aby o to zadbać należy prawidłowo złożyć nosidło, by nie narazić swojego dziecka na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Należy:

  • Zapiąć pas biodrowy i przełożyć jedną klamrę pod gumą zabezpieczającą, docisnąć do drugiej i dopasować go odpowiednio do swojego obwodu bioder. Panel nosidła powinien swobodnie zwisać z przodu.
  • Przytul maluszka do siebie i rozdziel jego nóżki, a następnie zakryj plecki dziecka panelem.
  • Trzymając dzieciaczka jedną ręką podnieś ramiączko nosidełka na swój bark i to samo zrób z drugą ręką, później zapnij pasek łączący ramiączka i wyreguluj go.
  • Jeśli zachodzi taka potrzeba, pociągnij za paski regulujące, aby napiąć ramiączka. Nóżki dziecka nie mogą być mocno ściśnięte, dlatego musisz dociągnąć taśmy ramiączek tak, aby Twoja pociecha była całkowicie otulona panelem.

Noszenie na plecach

Jeśli wolisz nosić maluszka na plecach to żaden problem. Nosidełka Tula dają Ci tą możliwość, ale musisz pamiętać o najważniejszych rzeczach przy ich zakładaniu.

  • Umieść nosidełko na plecach, a ramiączka na barkach. Zapnij pas biodrowy, przełóż jedną klamrę pod gumą zabezpieczającą i połącz z drugą oraz dopasuj obwód pasa biodrowego do swojej talii.
  • Trzymaj dziecko na prawym biodrze, włóż lewą dłoń pomiędzy nosidełko a swoje ciało i trzymając maluszka za lewą stopę przeciągnij przez nosidełko.
  • Pochyl się do przodu, aby przenieść ciężar dziecka na plecy i trzymając go załóż prawe ramiączko.
  • Zapnij pasek na klatce piersiowej i wyreguluj zacisk. Napnij ramiączka, pociągając za paski regulujące, jeśli zachodzi taka potrzeba.
  • Nóżki maluszka nie mogą być zbyt ściśnięte, dlatego musisz dociągnąć taśmy ramiączek tak, by cały panel otulał Twoje dziecko.

Jeśli chcesz zadbać o wygodę i bezpieczeństwo swojego dziecka i siebie podczas noszenia postępuj zgodnie z instrukcją obsługi. Dzięki temu unikniesz różnych konsekwencji, jak na przykład wypadnięcia dziecka z nosidła.