Ciąża i narodziny Niemowlę

Pieluchy wielorazowe Close Parent

Każdy, kto ma małe dziecko doskonale wie, ile artykułów należy zakupić. Kiedy jedziemy do sklepu do wózka trafiają słoiczki, smoczki, zabawki, akcesoria do pielęgnacji… To wszystko jest dość drogie i w domu tworzy się z tego potężny bałagan. Jednym zaś z najdroższych artykułów, który kupowany jest wręcz w hurtowych ilościach są pampersy…

Pampersy – czy są dobre dla dziecka?

Pampersy są szeroko reklamowane dzisiaj jako najlepsze rozwiązanie. Mają być wygodne w użytkowaniu zarówno dla rodzica, jak i dla malucha, ekologiczne, nie powodować u dziecka żadnych podrażnień. Generalnie jednak warto zauważyć, że rzeczywistość jest nieco inna. Czy rzeczywiście kilkukrotne zmienianie pampersów, ich stosy w koszu na śmieci, podrażnienia u dziecka świadczą o tym, że jest to najlepsze rozwiązanie? Czy mamy w ogóle jakąś alternatywę?

Pieluchy wielorazowe Close Parent

Warto wrócić nieco do pomysłów, które miały nasze mamy i babcie. A mianowicie – do pieluch wielorazowego użytku. Pierwsza nasza myśl to zapewne – „nigdy w życiu”. Jest to reakcja uzasadniona – któż by chiał zrezygnować z dogodnych rozwiązań? Jednak były one zdrowsze dla dziecka. Dlatego też firma Close Parent wypuściła na rynek innowacyjny produkt – są to pieluchy wielorazowego użytku, ale na miarę XXI wieku. Wyprodukowane ze specjalnych, bezpiecznych materiałów, kolorowe, estetyczne zapewniają dziecku wygodę i prawidłowy rozwój, zaś jego rodzicom spokój oraz oszczędności! Czy to wszystkie zalety tych pieluszek? Oczywiście, że nie!

Pieluszki Close Parent – zalety

Na wstępie należy wspomnieć o tym, co jest najważniejsze, czyli o zdrowiu naszego dziecka. A zatem wielorazowe pieluchy Close Parent uszyte zostały z materiałów bambusowych, bawełny organicznej, włókien konopnych, mikropolaru i mikrofibry. W efekcie nie zawierają jakichkolwiek sztucznych materiałów, które często są w pampersach, a które szkodzą skórze dziecka. U naszej pociechy nie występują już żadne odparzenia, podrażnienia i inne problemy dermatologiczne.

Co więcej – pieluchy wielorazowe Close Parent są bardzo praktycznie. Ich kształt i budowa pozwala na idealne dostosowanie do każdego dziecka. Przemyślana konstrukcja sprawia, że dana pieluszka rośnie wraz z dzieckiem. Warto wspomnieć, że podczas raczkowania czy stawiania pierwszych kroków, taka pieluszka została tak pomyślana, aby nie krępować ruchów dziecka.

Na koniec należy jeszcze  wspomnieć o aspekcie ekologicznym i ekonomicznym pieluszek wielorazowych Close Parent. Otóż obliczono, że do 2 roku życia dziecko zużywa około 5000 pampersów, z których każdy rozkłada się minimum 300 lat. Brzmi przerażająco? Na pewno. Warto jeszcze dodać, że choć jedna pieluszka wielorazowego użytku jest droższa, to przecież potrzebujemy ich nieporównywalnie mniej!