Ciąża i narodziny Niemowlę

Pieluchy ekologiczne pranie

Pranie pieluch ekologicznych

Myśląc o wyborze wielorazowych pieluch, wiele osób zastanawia się jak prać pieluchy ekologiczne i czy ten proces jest uciążliwy. Ten wpis z pewnością rozjaśni Ci sytuację i rozwieje wiele mitów związanych z praniem pieluch ekologicznych. Na samym starcie podkreślę, iż nie jest to nic strasznego – z pewnością sama stwierdzisz to samo po zastosowaniu się do moich rad!

Pranie pieluch ekologicznych

Pranie pieluch ekologicznych rozpoczynamy od pewnego procesu, do którego szybko przywykniesz. Pamiętaj, iż ekopieluchy powinny trafić do woreczka lub wiaderka na brudne i zużyte pieluchy ekologiczne w celu zabezpieczenia ich do czasu rozpoczęcia prania. Po zdjęciu ekopieluszki, zrzucamy szybkim ruchem całą zawartość do toalety. Kolejnym krokiem jest spłukanie chłodną wodą całej tej powierzchni po to by plamy się nie zachowały. Pamiętaj również, iż pranie pieluch ekologicznych nie powinno być poprzedzone namaczaniem!

Jak prać pieluchy ekologiczne?

Decydując się na ekopieluchy powinnaś zadbać też o środki naturalnego pochodzenia, które wspomogą proces oczyszczania i prania pieluch ekologicznych. Rozważ więc opcję zakupu ekologicznego proszku do prania Bio-D w zamian za zwykły proszek, który często uczula i powoduje uczulenia. Co więcej ekologiczny proszek możesz również stosować do prania ubranek, jak i innych dziecięcych tekstyliów. Masz dzięki temu pewność, iż włókna w trakcie prania pieluch ekologicznych nie zostaną w żaden sposób uszkodzone.

Pranie ekopieluch rozpocznij od prawidłowego ustawienia temperatury wody w pralce – odpowiednia temperatura to między 40, a 60 stopni Celsjusza. Pamiętaj również o tym, iż nie należy odwirowywać pieluch ekologicznych w prędkości większej niż 800 obrotów na minutę. Powodem jest to, iż np. poliester TPU, z którego powstał otulacz mógłby zostać uszkodzony i stracić swoją jakość. Warto również zaopatrzyć się w dodatek antybakteryjny Nappy Fresh, który jak sama nazwa wskazuje daje Ci pewność, by w trakcie prania wszelkie baterie wyginęły. Aby pozbyć się wszystkich bakterii wystarczy dodanie jednej łyżki stołowej do każdego prania pieluch ekologicznych.

Pieluchy ekologiczne pranie – Gotowanie i prasowanie ekopieluch

Kolejny z często powielanych mitów jest to, iż pieluchy ekologiczne należy gotować i prasować. Jest to kompletną nieprawdą, a nawet wielkim błędem. Samo gotowanie ekopieluch jest często podawane, jako sposób na pozbycie się bakterii colli. One jednak giną już przy temperaturze 60 stopni przy praniu 25-minutowym. Jeśli dodamy wcześniej wspomniany dodatek antybakteryjny Nappy Fresh wystarczy ustawić temperaturę 40-stopni. Nie poniesiesz więc dodatkowych kosztów związanych z wysokim rachunkiem na energię elektryczną. Prasowanie pieluch ekologicznych również nie jest konieczne, a wręcz szkodzi materiałom ekopieluch. Prasowanie ekopieluch mocno ograniczyłoby jej chłonność, a także prowadziłoby do uszkodzenia mięciutkiego materiału, z której powstała pielucha.

Poznaj opinie o pieluchach ekologicznych i rozwiej wątpliwości!